مراقبت از درب امنیتی شما

درب امنیتی معمولا به تعمیر و نگهداری زیادی احتیاج ندارد، اما شما باید با نحوه نگهداری و عیب یابی اولیه آنها آشنا باشید. این مقاله از سایت اکباتان درب به شما کمک می‌کند چگونه می‌توانید ظاهر درب خود را بهبود ببخشید به طوری که عملکرد آن مانند درب‌های جدید باشد.

اگر شما با یک مسئله مواجه شدید که با اطلاعات موجود در این مقاله قابل حل نیست، شما می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا آنها اطلاعات لازم را در مورد درب های ضد سرقت در اختیار شما قرار دهند. درب امنیتی با طول عمر بالا نیاز به نگهداری کمی دارد و می‌توان گفت فقط باید آن را تمیز کرد.

تمیز کردن درب امنیتی

ما توصیه می‌کنیم شما بخش‌های فلزی درب امنیتی مانند دستگیره، حفاظ، لولا و پوشش و همچنین روکش چوبی را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید.

از پاک کننده‌های شیمیایی، که می‌تواند باعث آسیب شوند استفاده نکنید. از ابزار تمیزکاری ساینده مانند پارچه‌های زبر و پشم فولادی نباید استفاده شود.

قطعات متحرک مانند کلید، لولا، سیلندر، محافظ، درب کشویی و پیچ و مهره درب امنیتی نیز باید تمیز باشند تا عملکرد مناسبی از خود نشان دهند.

انباشته شدن آوار و گرد و غبار می‌تواند یکی از شایع‌ترین علل عملکرد نامناسب باشد و شما باید به طور منظم این مورد را در درب‌های خود بررسی کنید.

تمیز نگه داشتن قطعات همچنین شامل اجتناب از تماس غیر ضروری با مایعات است. اگر کلید درب امنیتی و یا اجزای دیگر شما مرطوب شود، قبل از استفاده مجدد، آنها را کاملا خشک کنید.

درب ضد سرقت

روانکاری و تنظیمات درب امنیتی

برخی از مشکلات ممکن است ناشی از استفاده روزمره مکرر باشند، اما رفع کردن آنها آسان است. به عنوان مثال:

  • در صورت عدم کارآمد بودن، لولا‌ها و پیچ‌های قفل را روانکاری کنید
  • با تنظیم پیچ تنظیم می‌توانید دستگیره‌های شل را محکم کنید
  • درب‌های پر سروصدا را می‌توانید با استفاده از لولاهای قابل تنظیم در چند مرحله ساده تعمیر کنید
  1. از یک آچار آلن 3 میلیمتری برای باز کردن پیچ تنظیم در سمت لولا استفاده کنید
  2. از یک آچار آلن 6 میلیمتری برای گسترش پین لولا با استفاده از سوراخ در انتهای لولا استفاده کنید.
  3. پیچ تنظیم را به موقعیت اصلی برگردانید.
  4. این روند را برای تمام لولاها تکرار کنید.

مراقبت از قفل درب امنیتی

سیلندرهای قفل و محافظ باید همیشه تمیز نگه داشته شوند. این به این معنی است که وقتی محیط اطراف درب امنیتی گرد و خاک می‌گیرد یا کثیف می‌شود (به عنوان مثال در حین ساخت)، سیلندر قفل و محافظ باید با چسب نواری پوشانده شوند.

به غیر از این، قفل‌ها و قطعات دیگر به نگهداری بسیار کمی نیاز دارند. یک استثناء، که در واقع بخشی از خود قفل نیست، این است که لولای انتقال باید یک بار در سال برای بررسی هر گونه آسیب، مورد بررسی قرار گیرد.

درب ایمنی اولین محافظ در برابر ورودهای غیر مجاز به خانه خواهد بود. در ساخت این درب‌ها از فولاد مقاوم استفاده شده و با نگهداری مناسب از آنها، در تمام مدت استفاده عملکرد مطلوب خود را حفظ خواهند کرد و به مدت طولانی از شما و اموال با ارزش شما محافظت خواهند کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *