انواع درب ضد سرقت

فهرست مطالب : پنهان

در حال حاضر بیشترین درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران برای کشورهای ترکیه و چین است که در سال های اخیر با وارد کردن قطعات درب ضدسرقت در ایران ، شرکتهای ایرانی نیز موفق به ساخت این گونه درب ها با کیفیت قابل مشاهده ای شده اند .

درب ضدسرقت از درون با لوله های فولادی مسلح شده است و تفاوت های بسیار زیادی در سبک طراحی و تولید با در های آپارتمانی معمولی دارد . درب های معمولی به دلیل شکننده بودن و عدم مقاومت در برابر ضربه حتی اگر کاملا از جنس فولاد هم باشند براحتی از ناحیه لولا می توان آنها را باز کرد در حالی که درب های ضد سرقت را نمیتوان از طریق بریدن لولا باز کرد .

در اینجا به بررسی تفاوت های میان درب ضدسرقت ترک و چین میپردازیم و از جهات مختلف آن ها را با هم مقایسه می کنیم :

تفاوت ظاهری درب ضدسرقت

اولین تفاوت درب ضد سرقت در نوع چهارچوب‌های آن‌ها دیده می‌شود. چهارچوب‌های درب‌های ضد سرقت چین تخت و اختلاف سطح کمی بین سطح بیرونی چارچوب و لنگه درب ضدسرقت وجود دارد، در صورتی که این اختلاف سطح در درب‌های ضد سرقت ترک بیشتر است.

دومین تفاوت آن ها در لولاهای درب‌های ضد سرقت چین و ترکیه می‌باشد. لولای درب‌های ضد سرقت چینی مخفی است اما لولای درب‌ ضد سرقت ترک از سمت داخل قابل مشاهده است.

ضمناً لولا ها در درب های ضد سرقت چینی و ترک با یکدیگر متفاوت هستند .

سومین تفاوت در رویه لنگه درب‌های ضد سرقت ترکیه ای و چینی می‌باشد. رویه نهایی درب‌های ضد سرقت چین یا فلز با رنگ کوره‌ای طرح چوب هستند و یا HDF رنگ شده و در بعضی موارد درب ضدسرقت چینی فلزی با روکش PVC نیز دیده می‌شود . اما رویه درب‌های ضد سرقت ترک به دو دسته MDF روکش طبیعی چوب و یا MDF روکش PVC تقسیم می‌شوند.

لازم به ذکر است که بیشتر درب‌ ضد سرقت چینی موجود در بازار ایران، فلز با رنگ کوره‌ای طرح چوب می‌باشد.

 

درب ضد سرقت

تفاوت کیفیتی درب ضدسرقت

شاید اولین تفاوتی که در ذهن مشتریان شکل بگیرد کیفیت پایین درب ضد سرقت چین نسبت به درب ضد سرقت ترکیه باشد که در این مورد با توجه به کیفیت اجناس چینی و ترک موجود در بازار ایران، می توان به خریدار درب ضد سرقت حق داد که چنین تصوری را داشته باشد.

از لحاظ کیفی می توان گفت که همان طور که می دانیم در خصوص محصولات چینی درجه کیفیت متفاوت بوده و هر محصول چینی دارای چندین نوع درجه از لحاظ کیفی هستند که در خصوص درب ضدسرقت نیز این چنین است و در مواردی درب های چینی از کیفیت بالاتری نسبت به درب های ترک برخوردارند و در مواردی نیز بر عکس میباشد که باید با توجه به محل نصب درب نوع و کیفیت درب را انتخاب کرد.

بنابراین لزوما نمی‌توان گفت که کیفیت درب‌ ضد سرقت چینی از درب‌ ضد سرقت ترکیه پایین‌تر است. درب‌های ضد سرقت چینی با روکش HDF معمولا از کیفیت خوبی برخوردار هستند و نسبت به برخی از درب‌های ساخت ترکیه که در بازار ایران وجود دارد، گران‌تر نیز هستند.

 

درب ضدسرقت

تفاوت قیمت درب ضدسرقت

در یک رده بندی کلی و به عنوان قیمت کف می‌توان درب‌های ضد سرقت چینی موجود در بازار را ارزان ‌ترین، درب‌های ضد سرقت ایرانی را در رنج متوسط و درب‌های ضد سرقت ترک را گران ‌ترین درب‌ ضد سرقت موجود در بازار ایران دانست .

به طور خلاصه درب ضد سرقت دارای انواع مختلف است و در بازار ایران به صورت سه دسته اصلی عرضه می شود که شامل : درب ضد سرقت ترک، درب ضد سرقت چینی و درب ضد سرقت ایرانی است .
در میان این انواع، درب ضد سرقت ترک هم ازنظر کیفیت و هم از نظر قیمت در مقام بالاتری نسبت به سایرین قرار دارد. البته درب ضد سرقت ایرانی نیز از لحاظ ظاهری و کیفیت تا حد زیادی مشابه نمونه ترکیه ای آن است اما قیمت آن نسبت به درب ضد سرقت ترک پایین تر است. نوع چینی درب ضد سرقت ارزان ترین آنها است. البته این به معنی بی کیفیت بودن درب ضد سرقت چینی نیست. نکته مهمی که باید در مورد درب های ضد سرقت ایرانی بدانید این است که این درب ها می توانند دقیقا مطابق خواسته شما ساخته شوند یعنی امکان سفارش این درب ها مطابق با نیاز شما وجود دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *