درب ضدسرقت

درب ضد‌سرقت و ضدحریق

فهرست مطالب : پنهان
1 درب ضدسرقت و ضد حریق یا ضد دود به درب هایی گفته می شود که در برابر حرارت مقاوم می باشند و برای مهار آتش، دود و خروج اضطراری استفاده می شود. این درب ها نقش بسیار مهمی را در بالا بردن امنیت مردم و کاستن خسارات ناشی از آتش سوزی ایفا می کنند. همچنین دور آن با لایه لاستیکی نوار نسوز پوشانده شده تا از انتقال دود در هنگام آتش سوزی به دیگر طبقات ساختمان که ممکن است موجب خفگی در طبقات دیگر شود جلوگیری کند، چون همانطور که می دانید اگر درب ضد حریق فقط جلوی نفوذ آتش را بگیرد ولی دود به طبقات دیگر سرایت کند ممکن است اجازه فرار را به اهالی ساختمان در هنگام حریق ندهد. استفاده از این درب در پله فرار مجتمع های مسکونی، تجاری، ادارات، ورزشگاه ها، پالایشگاه ها و نیروگاه ها، راهروهای ارتباطی بیمارستان و اماکن اداری، سالنهای همایش، فرودگاه ها و به طورکلی تمام مکانهایی که امکان حریق وجود دارد و امنیت آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است استفاده می شود.
2 مشخصات درب ضدسرقت و ضد حریق یا ضد دود: ۱- مقاوم در برابر شعله و حرارت تا دمای ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد یا دو ساعت ۲- مقاوم در برابر نفوذ دود گرم و گازهای سمی ناشی از محصولات احتراق و آستانه کوتاه جهت سهولت خروج اضطراری ۳- اسکلت پروفیلی نردبانی شکل داخلی، جهت جلوگیری از انبساط و تغییر شکل درب هنگام آتش‌سوزی ۴- لاستیک درزگیر نسوز که دور چهارچوب قرار می گیرد و به هنگام آتش سوزی با افزایش دمای محیط منبسط شده و مانع عبور دود و ورود اکسیژن برای شعله ور شدن حریق می شود. ۵- جنس ورق لنگه در: از ورق فولاد یا فولاد گالوانیزه با ضخامت ۲ میلی متری با پوشش رنگ پودری الکترو استاتیک می باشد. ۶- جنس ورق چهارچوب: ورق گالوانیزه یا آهن به ضخامت ۱٫۵ تا ۲ میلی متری ۷- مواد پر کننده فضای داخل درب شرکت سهند درب سلماس از نوع پانل پشم سنگ Rockwool با وزن مخصوص ۱۲۰ کیلوگرم با ضریب رسانه ای حرارتی ۸- دستگیره ضربه ای درب ضد حریق آنتی پنیک یا پانیک بار از جنس استیل به صورت ضربه ای برای خروج سریع و آسان طراحی شده و زبانه به صورت خود بسته شو می باشد ۹- تجهیزات درب: شامل لولای فولادی ضد حریق، نوار دود بند، قفل و دستگیره خروج اضطراری و آرام بند ۱۰- دستگیره باز شو پشت درب برای ورود از بیرون به داخل ساختمان طراحی شده است و در هنگام قفل بودن امکان خروج از داخل به خارج ساختمان وجود دارد ولی بلعکس خیر ۱۱- ابعاد درب به صورت تک لنگه، ۱.۵ لنگه و ۲ لنگه یا ابعاد سفارشی در طرحهای مختلف قابل ارائه می باشد ۱۲- قابلیت نصب با تمامی روش ‌ها (سنتی، پیچ، جوشکاری) ۱۳- دودبندی و عدم پاگیر بودن پایین درب با طراحی آستانه ‌ای کوتاه‌ تر ۱۴- امکان انتخاب رنگ متمایز از درب توسط خریدار ۱۵- ویژگی درزگیر ضد حریق سهند درب سلماس جلوگیری از نفوذ اکسیژن به محدوده حریق می‌باشد که با روش غیرعامل Passive یکی از اضلاع مثلث آتش حذف شده و در نتیجه از قدرت حریق کاسته شده و اطفاء آن به روش عامل Active آسا‌ن‌تر می‌شود.

درب ضدسرقت و ضد حریق یا ضد دود به درب هایی گفته می شود که در برابر حرارت مقاوم می باشند و برای مهار آتش، دود و خروج اضطراری استفاده می شود.
این درب ها نقش بسیار مهمی را در بالا بردن امنیت مردم و کاستن خسارات ناشی از آتش سوزی ایفا می کنند. همچنین دور آن با لایه لاستیکی نوار نسوز پوشانده شده تا از انتقال دود در هنگام آتش سوزی به دیگر طبقات ساختمان که ممکن است موجب خفگی در طبقات دیگر شود جلوگیری کند، چون همانطور که می دانید اگر درب ضد حریق فقط جلوی نفوذ آتش را بگیرد ولی دود به طبقات دیگر سرایت کند ممکن است اجازه فرار را به اهالی ساختمان در هنگام حریق ندهد. استفاده از این درب در پله فرار مجتمع های مسکونی، تجاری، ادارات، ورزشگاه ها، پالایشگاه ها و نیروگاه ها، راهروهای ارتباطی بیمارستان و اماکن اداری، سالنهای همایش، فرودگاه ها و به طورکلی تمام مکانهایی که امکان حریق وجود دارد و امنیت آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است استفاده می شود.

 

درب ضدسرقت

مشخصات درب ضدسرقت و ضد حریق یا ضد دود:
۱- مقاوم در برابر شعله و حرارت تا دمای ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد یا دو ساعت
۲- مقاوم در برابر نفوذ دود گرم و گازهای سمی ناشی از محصولات احتراق و آستانه کوتاه جهت سهولت خروج اضطراری
۳- اسکلت پروفیلی نردبانی شکل داخلی، جهت جلوگیری از انبساط و تغییر شکل درب هنگام آتش‌سوزی
۴- لاستیک درزگیر نسوز که دور چهارچوب قرار می گیرد و به هنگام آتش سوزی با افزایش دمای محیط منبسط شده و مانع عبور دود و ورود اکسیژن برای شعله ور شدن حریق می شود.
۵- جنس ورق لنگه در: از ورق فولاد یا فولاد گالوانیزه با ضخامت ۲ میلی متری با پوشش رنگ پودری الکترو استاتیک می باشد.
۶- جنس ورق چهارچوب: ورق گالوانیزه یا آهن به ضخامت ۱٫۵ تا ۲ میلی متری
۷- مواد پر کننده فضای داخل درب شرکت سهند درب سلماس از نوع پانل پشم سنگ Rockwool با وزن مخصوص ۱۲۰ کیلوگرم با ضریب رسانه ای حرارتی
۸- دستگیره ضربه ای درب ضد حریق آنتی پنیک یا پانیک بار از جنس استیل به صورت ضربه ای برای خروج سریع و آسان طراحی شده و زبانه به صورت خود بسته شو می باشد
۹- تجهیزات درب: شامل لولای فولادی ضد حریق، نوار دود بند، قفل و دستگیره خروج اضطراری و آرام بند
۱۰- دستگیره باز شو پشت درب برای ورود از بیرون به داخل ساختمان طراحی شده است و در هنگام قفل بودن امکان خروج از داخل به خارج ساختمان وجود دارد ولی بلعکس خیر
۱۱- ابعاد درب به صورت تک لنگه، ۱.۵ لنگه و ۲ لنگه یا ابعاد سفارشی در طرحهای مختلف قابل ارائه می باشد
۱۲- قابلیت نصب با تمامی روش ‌ها (سنتی، پیچ، جوشکاری)
۱۳- دودبندی و عدم پاگیر بودن پایین درب با طراحی آستانه ‌ای کوتاه‌ تر
۱۴- امکان انتخاب رنگ متمایز از درب توسط خریدار
۱۵- ویژگی درزگیر ضد حریق سهند درب سلماس جلوگیری از نفوذ اکسیژن به محدوده حریق می‌باشد که با روش غیرعامل Passive یکی از اضلاع مثلث آتش حذف شده و در نتیجه از قدرت حریق کاسته شده و اطفاء آن به روش عامل Active آسا‌ن‌تر می‌شود.

 

ددرب ضدسرقت

مشخصات فنی درب ضدسرقت و ضد حریق با تایید آتش نشانی

۱_ درب های ضدسرقت و ضدحریق فلزی با تایید آتش نشانی دارای درب به همراه چهار چوب فلزی می باشد و ضخامت چهار چوب آن ۲ میلیمتر می باشد و از ورق های هیدروکربن ساخته می شود که تمام این مشخصات خانه آتش سازمان آتش نشانی مورد تایید قرار گرفته شده است.

۲_ ضخامت ورق های هیدروکربن یک و پلیت ورق های فلزی در داخل درب ضدسرقت و ضدحریق ۶ میلیمتر می باشد. در داخل درب های ضد حریق استراکچر خاصی وجود دارد به این ترتیب که در قسمت هایی از درب ضد حریق که یراق آلات و لولای درب ضدحریق فلزی نصب می شود شبکه فلزی داخلی تقویت می شود. البته باید گفت که شبکه داخلی درب های ضدحریق که از ورق های هیدرو کربن ساخته شده است علاوه بر بحث تقویت و مقاومت موضوع نگهداری و ثابت نگه داشتن مواد داخل درب ضد حریق نیز مطرح می باشد که میشه به پشم سنگ اشاره کرد.

۳_ مهمترین ماده در داخل درب ضدسرقت و ضدحریق فلزی پشم سنگ استاندارد است که بدون مواد مضر می باشد که مقاومت ۸۰ دارد و تا دمای ۸۵۰ درجه در برابر گرما مقاومت دارد. این پشم سنگ علاوه بر داشتن سرتیفیکت استاندارنیز می باشد .

۴_ از یراق استفاده شد برای درب ضدسرقت و ضدحریق میتوان به دستگیره انتی پنیک اشاره کرد که مورد تایید سازمان اتش نشانی می باشد. درزگیر دور لنگه درب ضدحریق نیز نقش بسزایی در جلوگیری از خروج گاز سمی و دود در فضای ساختمان دارد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *