درب ضد سرقت

راهنمای خرید درب ضد سرقت

کدام جنس برای درب ضد سرقت خوب است؟ فلز؟ چوب؟ کامپوزیت؟
شما برای خرید یک واحد مسکونی چه ویژگی‌هایی را در نظر می‌گیرید؟ زیبایی ظاهری؟ امنیت بالا؟ قیمت مناسب؟ دسترسی مناسب؟ و یا …
در کنار تمام عوامل ذکر شده امنیت یکی از مهمترین فاکتورها می‌باشد که نباید آن را نادیده گرفت.
پنجره‌های دو جداره، درب‌ ضد سرقت، مصالح ساختمانی محکم، کیفیت بالای قطعات و … مواردی هستند که در ایجاد امنیت موثر هستند.

درب ضد سرقت چند سالی است که در کشور ما همه گیر شده است و اکثر پیمانکاران ساختمانی از آن استفاده می‌کنند زیرا تاثیر زیادی در فراهم کردن امنیت دارند.
استفاده کردن از طرح‌های زیبا و مدرن بر روی این درب ها باعث زیباتر شدن فضای داخل خانه هم می‌شود.

حال به نظر شما درب ضد سرقت چوبی بهتر است یا فلزی؟ بهترین جنس برای درب ضد سرقت چیست؟ آیا جنس درب در امنیت بیشتر تاثیری دارد؟

 

درب ضد سرقت

درب ضد سرقت چوبی و فلزی

درب ضد سرقت فلزی همانطور که از نامش پیداست ساختارش از فلز می‌باشد، هنگام خرید این نوع درب‌ها حتما به عدم خوردگی فلز و یا هوازدگی آنها توجه کنید.

البته علی‌‍رغم برخی مشکلات که در انتخاب رنگ مناسب برای درب ضد سرقت فلزی وجود دارد، نباید از این نکته نیز غافل شد که درب های فلزی از امنیت و مقاومت بیشتری در مقایسه با درب های چوبی برخوردارند.
یکی دیگر از ویژگی‌هایی که سبب محبوبیت بیشتر درب های فلزی در مقایسه با سایر درب ها شده است، امکان استفاده از چندین قفل در قسمت های مختلف آن می باشد؛ امری که در درب های چوبی امکان پذیر نیست! نکته جالب توجه دیگر در خصوص درب های فلزی این است که این درب ها علاوه بر توانایی عایق شدن در برابر صوت، حرارت و برودت، در برابر تغییرات گوناگون دما نیز تاب بر نداشته و شکل فیزیکی خود را حفظ می کنند.

اگر هنوز هم به دلیل شاید زیبایی کمتر درب های فلزی نسبت به درب های چوبی مردد هستید، باید به این نکته نیز اشاره داشته باشیم که با بهره گیری از فرفورژه می توانید طراحی و زیبایی بیشتری به درب ضد سرقت فلزی خود ببخشید.

 

درب ضد سرقت

بهترین برند درب ضد سرقت

بهترین برند درب ضد سرقت ترک، درب سور مي باشد كه توسط کشور ترکیه ساخته مي شود كه بی شک یکی از انواع درب های ضد سرقتی است که دارای کیفیت و قیمت بالا با متریال اصلي می باشد. اين دربها عایق صدا، رطوبت و حرارت، در برابر برش و فشار مقاوم، در برابر وقوع حوادث غیرقابل پیش بینی همچون زلزله مستحکم و همچنين دارای اسکلت فلزی قوی شامل دو لایه روکش فلزی از جنس نورد سرد به ضخامت ۱.۵ میلی متر و چهارچوب این درب های پیش ساخته از ورق به ضخامت ۱.۵ میلی متر و عرض ۷ سانتی متر با پایه مقاوم ضد زنگ از جنس استینلس استیل می باشد و معمولاً بخش داخل لنگه درب ضد سرقت از ورق فلزی مقاوم استفاده می شود تا نفوذ به داخل ساختمان را غیرممکن کرده و یا به تأخیر بیندازد.

مشخصات فنی درب ضد سرقت سور ترك:

۱- درب ضد سرقت سور ترک دارای ضخامت چهارچوب کشویی به قطر ۱.۸ میلی متر که از ۱۸ سانت به ۲۴ سانت قابل تنظیم می باشد .
۲- ضخامت لنگه درب ۷ سانتی متر و قطر ورق ۱.۵ ميلي متر است.
3- رویه درب از ورق ام دی اف به ضخامت ۸ الي ۱۰ میلی ‌متر بوده که روکش هاي پی وی سی یا چوب طبیعی با طرح های متنوع می باشد.
۴- درب دارای ۶ عدد پیم ثابت لولاست و سه عدد لولای فولادي قابل ریگلاژ.
۵- دور تا دور لنگه درب آلومینیوم وکیوم شده است و جنس پاشنه درب فلزی.
۶- روی چهارچوب با کاور مخصوص همرنگ درب پوشیده می شود.
۷- درب های شرکت سور ۱۴۰ کیلوگرم وزن دارند.
۸- دستگیره لوکس به همراه اهرم قفل شب بند و چشمی بر روی درب.
۹- ابعاد استاندارد درب ۱۱۵×۲۱۵ مي باشد كه پشت تا پشت چهارچوب ۲۱۰*۱۱۳ و بعد از نصب کاور پشت تا پشت چهارچوب ۲۱۲*۱۱۶ سانتی متر می شود.
۱۰- ابعاد استاندارد درب ضد سرقت ترك تك لنگه ۱۱۰*۲۱۰ سانتي متر، دو لنگه ۱۸۰*۲۱۷ سانتي متر.
۱۱- درب های شرکت سور دارای سرتیفیکیت ضد دزد از کشور انگلیس می باشد.
۱۲- ساختار داخلی درب از ورق فولادي يكپارچه با پل های استحکام دهنده می باشد.
۱۳- استفاده از نوار دزدگیر دور تا دور لنگه یا چهارچوب جهت عایق صدا، گرد و غبار.
۱۴- قفل سویچی و امنیتی هر کدام سه زبانه.
۱۵- سیستم مولتی سيستم که با چرخاندن کلید به طور همزمان، تعداد ۱۴ زبانه ثابت و متحرک از سه جهت درب وارد چهارچوب می گردد.
۱۶- کلیه‌ یراق‌آلات مارک کاله و داف با ۵ سال گارانتی می‌باشد.
نکته مهم: توصیه می شود در صورت امکان یک دست کلید این درب در خانه اقوام نزدیک یا در گاو صندوق محل کار گذاشته شود چون در صورت گم شدن یا جا گذاشتن کلید ها امکان باز کردن آن وجود ندارد.

 

درب ضد سرقت

 

چه نوع درب ضد سرقتي بخريم؟

شايد مهمترين سؤالي كه براي خريد درب ضد سرقت پيش ميايد اين است كه چه نوع درب ضد سرقتي بخريم؟ انواع مختلف درب ضد سرقت در بازار وجود دارد وبا مراجعه خريد ار به فروشگاهها وشركت هاي توليد وفروش درب ضد سرقت انواع مختلف ان را ميبينيم واين سؤال براي خريدار پيش مي ايد كه كدام درب ضد سرقت بهتر و كدام بدتر است در حالي كه همه دربهاي موجود به اسم ضد سرقت به فروش ميرسد و براي راهنمايي مشتريان بايد به چند نكته اشاره كنيم و مشتريان را بر اساس بودجه خريد بهترين راهنمايي را بدهيم.

راهنمای خرید درب ضد سرقت

۱ـ مشترياني كه بودجه زیادی ندارند و برایشان خريد دربهای ضد سرقت طرح ترك مقدور نيست بنابراين بايد از بين دربهاي فلزي بهترين آن را انتخاب کنند، درب ضد سرقت فلزي چند مشخصه مهم دارد كه شامل ضخامت ورق لنگه درب ضخامت ورق چهار چوب سيستم قفل ونوع رنگ ميباشد .
ضخامت ورق چهار چوب بهتر است كه حداقل ۲۵/۱ ميليمتر وضخامت ورق لنگه درب ۷دهم ميليمتر باشد كه متاسفانه برخي فروشندگان به دروغ اين ضخامتها را بيان ميكنند كه ميتوان با كوليس ضخامت را كنترل نموده وهمچنين برخي فروشندگان ورق درب را معيار قرار مي دهند در صورتي كه برخي از توليدات بي كيفيت چيني با گذاشتن قطعات بتن در داخل لنگه درب سنگين شده و باعث اغفال مشتريان ميگردند در مورد سيستم قفل بهترين معيار سنجش ورق توپی يا سيلندر است كه ميتوان آن را از روی درب به راحتي باز نموده و چنانچه خيلي سبك باشد قطعاً بدون كيفيت است.
در مورد رنگ شدن دو نوع دكورال وچرمي وجود دارد كه البته رنگ چرمي ارزانتر بوده ولي مقاومت بالاتري در مقابل خط وخش ونور آفتاب دارد ولي دكورال زيباتر ميباشد .

۲- مشترياني كه مي خواهند هزينه بیشتری کنند ميتوانند دربهای ضد سرقت طرح ترك خريداري نمايند نكات مهم در مورد دربهاي طرح ترك طرح ورق ام دي اف *سيستم قفل *چهار چوب و لنگه *لاستيك درز گير * نوع لنگه(دور آلمينيوم يا فلزي ) ميباشد مشتريان بايد توجه نمايند كه ورق مصرفي در چهار جوب و لنگه حتماً حداقل ۵/۱ ميليمتر باشد.
مورد مهم ديگر در دربهاي ضد سرقت طرح ترك نوع قفل است كه بهتر است از نوع كاله اورجينال باشد چون قفل هاي دیگر مانند داف يا مشابه قابل اعتماد نيستند .
نكته ديگر رويه ام دي اف درب ضد سرقت است كه ميتواند از نوع سي ان سي يا برجسته يا روكش پي وي سي باشد كه روكش پي وي سي پايين ترين قيمت را دارد مشتري با توجه به قيمت داده شده توسط فروشگاه بايد دقت نمايد كه چه نوع روكشي در فاكتور خريد قيد ميگردد .نوع لنگه درب ميتواند معمولي يا دور آلومينيوم باشد كه درب ضد سرقت دور آلومينيوم گران ترين نوع وزيباترين نوع درب ضد سرقت است .
مشتريان بايد توجه نمايند اكثر مواردي كه فروشندگان دربها را ضد سرقت ترك معرفي مينمايد در واقع مونتاژ بوده ومشتري نبايد درب ضد سرقت ايراني را بعنوان تركيه خريداري نموده و رقم بالاتري پرداخت کند.

 

درب ضد سرقت

برند های درب ضد سرقت

درب ضد سرقت دارای انواع و اقسام مختلفی می‌باشد. علاوه بر این برند های درب ضد سرقت متفاوتی نیز در بازار وجود دارد. بنابراین خرید درب ضد سرقت و تشخیص اصل بودن آن کار سختی است.
در این میان بسیاری معتقد هستند که درب های ضد سرقت چینی دارای کیفیت پایین و یا حتی بدون کیفیت هستند. که این طرز فکر تقریبا درست است زیرا درب ضد سرقت چینی با روکش hdf دارای کیفیت پایینی است و حتی از درب ضد سرقت ایرانی نیز قیمت کمتری دارد.
در بین برند های درب ضد سرقت ، درب ضد سرقت ترک دارای کیفیت بالا و ثابت شده است. این درب ضد سرقت با دارا بودن اجزا مستحکم و با کیفیت مانند قفل، لولا، جنس بدنه و غیره سهم زیادی از فروش درب ضد سرقت در بازار را به خود اختصاص داده است.
قیمت درب ضد سرقت از نوع ترک نسبت به سایر انواع درب ضد سرقت بالاتر است ولی با این وجود مورد توجه بسیاری از افراد هستند. به گفته برخی از متخصصین در صنعت درب ضد سرقت ، در میان انواع مختلف درب ضد سرقت ترک، برند های “tuna ahsap”، “AGT DOOR” و “efor” از بهترین کیفیت برخوردار هستند.
افزون بر درب ضد سرقت ترک و چینی، درب ضد سرقت ایرانی نیز وجود دارد. این نوع درب ضد سرقت غالبا از کیفیت قابل قبولی برخوردار است. زیرا این درب ضد سرقت، مونتاژ شده از درب ضد سرقت ترک است.

 

درب ضد سرقت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *