تفاوت های درب ضد سرقت

فهرست مطالب : پنهان

درب ضد سرقت تفاوت های بسیاری باهم چه از نظر شکل ظاهری و چه از نظر متریال استفاده شده در ساختار درب ضد سرقت دارند که در زیر به بخشی از این تفاوت های درب ضد سرقت در زیر به آن می پردازیم

چهار چوب درب ضد سرقت

 اولین تفاوتی که در درب ضد سرقت به چشم می خورد در نوع چارچوب های آن ها است. چارچوب درب ضد سرقت فلزی ابزار نخورده و تخت است و شما همان فلز را خواهید دید که موجود است. در درب ضد سرقت فلزی یعنی هیچ افزونه تزئینی روی چهار چوب برای شکیل تر شدن قرار نمی گیرد و در روی چهارچوب درب نصب نمی شود (روکوب روی درب ضد سرقت فلزی نصب نمی شود).

اما در درب ضد سرقت ترک این موضوع کاملا برعکس می باشد و چهار چوب درب ضد سرقت ترک ابزار خور می باشند. می توان رویه ای از چوب بر روی درب ضد سرقت ترک نصب کرده تا دیگر فلز به چشم نیاید و درب ضد سرقت ترک تقریبا به صورت تمام چوبی باشد و نمایی شکیل تر و با وقار تر داشته باشد.

یکی از دلایل اختلاف قیمت این گونه درب ضد سرقت هم همین جزییات می باشد. در اینجا جا دارد اضافه شود که در بین چهار چوب درب ضد سرقت، چهارچوب های کشویی وجود دارد که ضمن افزایش در قیمت درب ضد سرقت باعث کم شدن مقاومت چهارچوب شده که نه تنها حسن  در درب ضد سرقت نمی باشد بلکه ساختار یکپارچه چهارچوب را در درب ضد سرقت از بین می برد و راه را برای نفوذ آسان تر می کند.

قفل درب ضد سرقت

 تفاوت دوم درب ضد سرقت که کاملا هم می توان آن را دید، تفاوت در لولاهای این درب ها است. لولاهای درب ضد سرقت ترکیه ( درب ضد سرقت لوکس ) از سمت داخل قابل مشاهده است و کاملا دیده می شود اما لولاهای درب ضد سرقت چینی پنهان است و نه از داخل و نه از بیرون قابل رویت نمی باشند.

درب ضد سرقت

و اینکه قطر لولای درب ضد سرقت ترک چندین برابر درب ضد سرقت چینی می باشد. در ضمن درب ضد سرقت چینی لولای قابل تنظیم و رگلاژ ندارد در صورتی که درب ضد سرقت ترک و درب ضد سرقت ایرانی لولاهایی قابل رگلاژ دارند و می توان آن ها را تنظیم کرد. در ضمن قفل های درب ضد سرقت چینی از هیچ گونه گارانتی برخوردار نیست و به دلیل بی کیفیت بودن آن معمولان زیر یک سال احتیاج به تعویض پیدا می کند.

ضمنا اینکه به دلیل مقاومت پایین این درب ها معمولا قفل های این درب ها را به صورت چنگکی و قفل مرکزی می باشد که تا حدودی بتواند از چولگی در اثر فشار دیلم تا حد کمی این ضعف بزرگ رو جبران کند. درب ضد سرقت بدون نصب قفل ضد سرقت تفاوتی با یک درب چوبی معمولی ندارد. و مهمترین قسمت درب ضد سرقت همان قفل های ضد سرقت آن است و اگر مرغوبیت لازم را نداشته باشد. احتمال گیر کردن آن بالاست و برای باز کردن درب باید درب کاملا تخریب شود پس قفل درب باید از برند معتبر و خوشنامی باشد.

ضمن اینکه ضد اسید و ضد برش نیز باشد پس یکی از اساسی ترین چیزهایی که در درب ضد سرقت باید برای آن اهمیت ویژه ای در نظر گرفت قفل درب ضد سرقت می باشد و تفاوت زیادی در تایم سرقت درب ضد سرقت ایجاد کرده و هر چقدر درب ضد سرقت مرغوب تر باشد باید قفل درب ضد سرقت آن نیز مرغوب تر استفاده شده باشد. در غیر این صورت هر چقدر مواد مرغوبی در درب ضد سرقت استفاده شود بی فایده است.

رویه های درب ضد سرقت

تفاوت سوم و اساسی ترین تفاوت را می توان در رویه این درب ها مشاهده کرد، به گونه ای که رویه درب ضد سرقت چینی به صورت فلزی الکترواستاتیک می باشد و تقریبا می توان گفت در این نوع درب ها خبری از چوب نیست و فلز جزع اصلی این درب ها می باشند و بیشتر بدرد مناطق با رطوبت بالا می خورد و بر خلاف تمام فلزی بودنش ضمن استقامت بالا در برابر زنگ زدگی معمولا از مقاومت فشاری و خمشی کمتری نسبت به دیگر انواع درب ضد سرقت موجود در بازار برخوردار می باشد و در بازار به اسم درب ضد سرقت فلزی معروف است.

درب های موجود در بازار درب ضد سرقت طرح ترک و درب ضد سرقت ایرانی و درب ضد سرقت ترک معمولا لایه بیرونی آن یا از چوب یا مصنوعات چوبی ساخته شده و لایه فلزی که استقامت را ایجاد می کند در پشت این لایه قرار دارد (و این لایه بیرونی درب ضد سرقت بیشتر جنبه تزیینی دارد و کمتر جنبه استقامتی و ضد سرقتی دارد).

درب ضد سرقت

این گونه درب ضد سرقت هرچه رویه برجستگی بیشتری داشته باشد و رویه وارداتی باشد قیمت بیشتر است و هرچه جنبه های تزیینی در آن کمتر باشد و رویه فقط سی ان سی شده باشد قیمت کاهش می یابد. ولازم به ذکر است که رویه های مصنویی ارزان تر از رویه های چوب می باشد (یک روکش پی وی سی بر روی ام دی اف با چسب ممبران یا همان چسب وکیوم پرس شده تا شکیل تر باشد).

رویه چوب نیز بسته به راش بودنش و گردو بودنش و ریه سوپر راش بودنش نیز تفاوت قیمت دارد. درب ضد سرقت تمام ترک  و پک ترک نیز شامل موارد بالا شده ونیط یک ایتم دیگر در آن نیز روی قیمت تاثیر زیادی خواهد داشت و آن برند تولید کننده آن درب ضد سرقت در کشور ترکیه می باشد که برند تولید کننده درب ضد سرقت تراز اولی باشد یا نه و از چه قفل درب ضد سرقت هایی استفاده کرده باشد و به یراق آلات آن نیز بستگی دارد.

وزن درب ضد سرقت

تفاوت دیگر این درب ها با یکدیگر در وزن آن ها است. وزن درب ضد سرقت چین نیز نسبت به نمونه مشابه ترک خود بسیار سبک تر می باشد به طوری که می توان گفت وزن یک درب ضد سرقت ترک با دو درب ضد سرقت چینی برابری می کند و هرچه وزن درب بیشتر باشد نشان دهنده بیشتر استفاده شدن فولاد در ساختار آن می باشد.

در هنگام حادثه درب ضد سرقت استقامت بیشتری خواهد داشت هر چند وزن آیتم مهمی در درب ضد سرقت هست و می تواند اثبات وجود سازه فلزی پشت رویه درب باشد که از دید ما خارج است ولی از این نباید غافل شد که به تازگی دیده شده که سودجویانی برای فریب مشتریان خود از اجر و سنگ در داخل درب استفاده کرده تا وزن درب را به صورت کاذب بالا برده و بتوانند پول بیشتری با فریب دادن مشتری به جیب بزنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *