درب ضد سرقت

چه کارهایی برای نگهداری و مراقبت از درب ضد سرقت باید انجام داد

اگر در منزل‌تان یک درب ضد سرقت امنیتی دارید، احتمال این وجود دارد که بدرستی از آن مراقبت و نگهداری نکنید. همانطور که این درب‌ها از شما در برابر ورود افراد، محافظت می‌کنند شما هم باید از آنها مراقبت کنید تا برای سال‌ها ظاهر خود را حفظ کنند و از شما مراقبت کنند. اگر چه شما با استفاده از درب ضد سرقت مزاحمین را بیرون نگه می‌دارید، ممکن است با نگهداری نا مناسب از این درب‌ها باعث شوید عمر مفید آنها کوتاه شود. با مراقبت و نگهداری مناسب از آنها، درب خانه خود را کاملا جدید نگاه دارید.

درب ضد سرقت ترک

درب ضد سرقت ترک

چه کاری را برای درب ضد سرقت انجام دهید

۱. برای کمک به محافظت از آن‌ها در برابر زنگ‌زدگی، خراش و خراشیدگی بوسیله افراد و عوامل محیطی، روکش پودر به درب‌های امنیتی شما اضافه می‌شود. بر روی هر درب ضد سرقت ترک اصل امنیتی، یک روکش و پوشش برای حفاظت از درب ضد سرقت اضافه می‌شود.

۲. تمیز کردن درب به ویژه در مکان‌هایی که گرد و غبار فراوان است، ضروری می‌باشد. گرد و غبار می‌تواند روی درب شما بنشیند و بر روی رنگ اثر بگذارد اما یک تمیز کردن ساده می‌تواند همه آن را از بین ببرد. درب های ضد سرقت امنیتی خود را با یک حوله یا پارچه نرم تمیز کنید و یا فقط پارچه را مرطوب کنید. هنگام تمیز کردن درب‌ها، باید آرام باشید و تمام قسمت‌ها را تمیز کنید، بنابراین توصیه نمی‌کنیم از یک شلنگ برای از بین بردن هر گونه کثیفی استفاده کنید.

۳. اگر درب ضد سرقت شما جیرجیر می‌کند و یا باز و بسته شدن آن کند به نظر می‌رسد، با استفاده از روغن لولاها و فقل‌ها را روان کنید تا هرگونه مشکلی از این قبیل برطرف شود. زمانی که درب ضد سرقت را با روغن روان کردید، بعد از آن هر گونه روغن اضافی را با یک پارچه پاک کنید.

نگهداری درب ضد سرقت

نگهداری درب ضد سرقت

بایدها برای درب ضد سرقت

۱. وقتی آلودگی‌های روی درب ضد سرقت امنیتی خود را پاک می‌کنید، از آب با فشار بالا برای تمیز کردن درب استفاده نکنید. با استفاده  از پارچه مرطوب و یا مقدار کمی مایع تمیز کننده آنرا تمیز کنید. آب فشار بالا می‌تواند به درب و حتی سطوح رنگ پودری آسیب برساند.

۲. از آنجایی که درب‌های امنیتی قبلا یک روکش پودر بر روی آنها زده شده است، از بکار بردن مواد شیمیایی و یا هر پارچه زبری که بتواند به رنگ و پوشش پودری بر روی درب‌ها آسیب وارد کند، اجتناب کنید. درب ضد سرقت دارای عمر بالایی است اگر بعد از گذشت زمان بر روی قسمت‌های فلزی آثاری از زنگ زدگی ظاهر شده، با اکباتان در تماس بگیرید تا نسبت به تعمیر و یا تعویض قسمت‌های زنگ زده اقدام کند. در صورتی که زنگ زدگی گسترش پیدا کرده باشد ممکن است زمان آن رسیده که درب را جایگزین کنید.

۳. کمی آب می‌تواند به هنگام تمیز کردن درب ضد سرقت امنیتی شما کارآیی بالایی داشته باشد. با این حال، توصیه می‌کنیم که از مقدار زیادی آب استفاده نکنید. اگر شما این درب‌ها را در خارج از خانه خود دارید، مطمئن شوید که آن‌ها به طور مستقیم در زیر باران نباشند. هیچ راهی برای توقف باران و مرطوب شدن درب خانه وجود ندارد، فقط مطمئن شوید که بعد از طوفان درب را با حوله نرم تمیز کنید تا آب اضافی را از بین ببرید.

درب ضد سرقت خود را تمیز نگه دارید و برای چندین سال از آن استفاده کنید با مراقبت و نگهداری و رعایت نکات کوچک طول عمر درب‌ها را چند برابر کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *