درب ضد سرقت

درب ضد سرقت فلزی چیست؟

درب ضد سرقت فلزی

 

درب ضد سرقت

 

در سالهای گذشته ساکنان شهرها به بحث ایمنی ساختمان توجه بیشتری پیدا کرده اند. در کنار آن صنعت تولید درب ضد سرقت گسترش زیادی پیدا کرده است. در سال های اخیر برای تامین امنیت مردم  در صنعت ساختمان سازی حجم زیادی از درب ضد سرقت از کشور ترکیه و همینطور چین وارد کشورمان گردیده است. زیرا این صنعت در کشورمان گسترش پیدا نکرده بود و ما این محصول را به کشور وارد می کردیم. درب ضد سرقت فلزی از جمله درب هایی است که مورد توجه مردم بوده است.

همیشه این موضوع وجود داشته که درب ضد سرقت در طرح، کیفیت، جنس و ابعاد مختلفی برای مصارف و سلیقه های متفاوت تولید می شدند.

به طور کلی می توانیم جنس مصالحی که برای رویه درب های ضد سرقت استفاده می شوند را به سه دسته کلی تقسیم کنیم:

۱. درب ضد سرقت با رویه چوب طبیعی

 

۲. درب ضد سرقت با رویه mdf و …

۳. درب ضد سرقت با رویه فلزی

در این مقاله قصد داریم در مورد درب ضد سرقت با رویه فلزی مطالبی را برای آگاهی هرچه بیشتر شما از ویژگی ها  این محصولات در اختیارتان بگذاریم.

نکته ای که در ابتدا باید به آن توجه شود این است که درهای فلزی ضد سرقت تولید بسیار محدودی در ایران دارند. بنابراین آنچه در بازار به عنوان درب های ضد سرقت فلزی می بینید عموماً ساخت کشور چین است.
درب های ضد سرقت ساخت کشور چین مانند سایر اقلام وارداتی از این کشور به ایران دارای قیمت پایین و معمولاً کیفیت پایین تری نسبت به سایر مدل ها هستند.

ویژگی درب ضد سرقت فلزی

 

درب ضد سرقت

رویه این درب ها (درب های ضد سرقت فلزی) معمولاً با کوره های چوب الکترواستاتیک رنگ آمیزی می شوند. البته برخی از آنها دارای روکش PVC هستند.

ابعاد چهارچوب درب ضد سرقت فلزی حداکثر 105 در 210 سانتی متر و عرض قابل استفاده و مفید آن بین 90 تا 92 سانتی متر است.

ضخامت صفحه داخلی مورد استفاده برای درب ضد سرقت فلزی چینی معمولاً کمتر از یک میلی متر و در بیشتر حالت حدود 0.8 میلی متر است.

درب های صد سرقت چینی که همان درب های فلزی هستند ، عموماً بصورت یک قفله است و با زبانه هایی نصب می شوند که از سه طرف درب باز و بسته می شوند. زبانه های استفاده شده در این نوع درب ها معمولاً توخالی هستند و به راحتی با یک اهرم باز می شوند. در واقع خیلی امنیت را تامین نمی کنند.

از مطالب گفته شده می توان نتیجه گرفت که استفاده از درب های ضد سرقت با روکش فلزی ، از آنجا که سایر متریال های به کار رفته در آنها معمولاً از کیفیت پایینی برخوردار هستند ، ایمنی ساختمان را آنگونه که باید وانتظار می رود تضمین نمی کند.

 

امیدواریم خواندن این مطلب برایتان سودمند بوده باشد و توانسته باشیم آگاهی بیشتری در مورد شناخت یکی از انواع درب ضد سرقت خدمتتان ارائه بدهیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در اکباتان درب تماس بگیرید و اطلاعات لازم را از ما کسب کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *