انواع قفل درب ضد سرقت

انواع قفل درب ضد سرقت

انواع قفل درب ضد سرقت موضوعی است که بد نیست کسی که قصد خرید درب ضد سرقت را دارد، بداند.

قفل های درب ضد سرقت انواع مختلفی دارد؛

ما در این مقاله سعی کردیم مطالب مفید و مهم را در خصوص انواع قفل درب ضد سرقت بیان کنیم.

پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

انواع بهترین قفل درب ضد سرقت

قفل ضد سرقت کلیدی

اولین نوع قفل های درب ضد سرقت که وارد بازار شد، قفل های کلیدی بودند.

در مقایسه با قفل های ضد سرقت هوشمند، از قفل های ضد سرقت کلیدی بیشتر استفاده می شود، البته قیمت کمتر این کلیدها نیز در محبوبیت بیشتر آن ها، بی تاثیر نیست. قفل ضد سرقت کلیدی دارای دو نوع کلید است:

1- کلید اصلی

2- کلید کارگری

قفل کلیدی درب ضد سرقت

قفل کلیدی درب ضد سرقت

“کلید کارگری” کلیدی است که در زمان ساخت ساختمان مورد استفاده کارگران و اشخاصی که درب ضد سرقت را نصب می کنند قرار می گیرد. با توجه به اینکه کلید کارگری ممکن است دست هر شخصی باشد، برای بالا بردن امنیت ساختمان و جلوگیری از تکثیر کلید، برای قفل های ضد سرقت کلیدی، از کلید دوم که به آن “کلید اصلی” می گویند، استفاده شده است. کلید اصلی کلیدی است که بعد از اتمام کار ساخت و ساز، به صاحب ساختمان تقدیم می شود.

اکباتان درب همواره سعی دارد بهترین کیفیت را با نازل ترین قیمت ها در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

قفل درب ضد سرقت هوشمند

با پیشرفت تکنولوژی برای بالا بردن امنیت اماکن و منازل مسکونی و تجاری، قفل های هوشمند وارد بازار شدند.

قفل ضد سرقت هوشمند که بر روی درب ضد سرقت نصب می شوند، بر خلاف قفل های کلیدی احتیاجی به کلید ندارند. تمام قفل های هوشمند دارای منبع تغذیه ای جداگانه هستند که در داخل درب ضد سرقت نصب می شود و نیازی به برق ساختمان ندارند. بدین ترتیب سارقین با قطع برق ساختمان قادر به باز کردن درب نخواهند بود.

قفل هوشمند درب ضد سرقت

قفل هوشمند درب ضد سرقت

قفل های درب ضد سرقت هوشمند انواع مختلفی دارند که در ادامه برخی از انواع آن ارائه می شود:

قفل های ضد سرقت هوشمند اثر انگشتی

قفل های  درب ضد سرقت هوشمند اثر انگشتی خود دارای انواع مختلفی هستند. همانطور که از اسم آن مشخص است، این قفل ها با اثر انگشت باز می شوند. با توجه به اینکه افراد مختلفی باید بتوانند وارد ساختمان شوند، حافظه ای برای قفل های اثر انگشتی تعبیه شده است که قادر است صد تا دویست اثر انگشت را ذخیره سازی کند.

 

قطعا امکان پاکسازی اثرهای انگشت نیز برای این دسته قفل ها فراهم شده است. برای قفل های ضد سرقت انگشتی زنگ هشدار نیز در نظر گرفته شده است و در صورتیکه اثر انگشت ناشناس اقدام به ورود کرد، این زنگ به صدا در می آید.

نصب قفل های ضد سرقت هوشمند اثر انگشتی آسان است و برخی از مدل های این گونه قفل ها را می توان بر روی درب های عادی هم نصب کرد.

 

قفل های اثر انگشتی به جز باز کردن درب ضد سرقت کاربردهای دیگری نیز دارند. با استفاده از برخی از انواع این قفل ها می توان زمان ورود و خروج افراد را ثبت نمود. همچنین می توان برای افراد مشخص محدوده زمان ورود و خروج معینی را مشخص نمود. این قفل تعداد افرادی که از درب وارد یا خارج می شوند را نیز ثبت می کند. ویژگی ها نامبرده شده در ادارات و شرکت های بزرگ برای کنترل کارمندان بسیار مفید می باشد.

 

قفل های ضد سرقت هوشمند کارتی

قفل های درب ضد سرقت کارتی نیز انواع متنوعی دارند و همانطور که از اسم آن بر می آید با کارت های مخصوصی کار می کنند. قفل های کارتی از امنیت بالایی برخوردار هستند و بر روی درب های معمولی نیز می توان آن ها را نصب نمود. معمولا همراه با این قفل ها، کارت های متعددی وجود دارد اما در صورت نیاز به راحتی می توان این کارت ها را تهیه نمود و با فعالسازی در قفل خود مورد استفاده قرار داد. برای مواقعی که  مشکلی در سیستم پیش بیاید یا کارت گم شود، کلید های یدکی در نظر گرفته شده است.

 

قفل های کارتی نیز مانند قفل های اثر انگشتی دارای زنگ هشدار هستند و دارای منبع تغذیه مجزا بوده و به برق ساختمان متصل نیستند. این قفل ها نیز قابلیت ثبت زمان ورود و خروج و تعیین محدوده زمانی مشخص برای ورود و خروج را دارند. البته مدل های مختلف قفل های کارتی هر یک قابلیت های متفاوتی دارند.

خب دوستان، امیدوارم که تا این قسمت از مطلب براتون مفید بوده باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت درب ضد سرقت و شرایط آن، با مشاورین ما در تماس باشید:

تلفن: 02122140290

فکس: 02122091557

همراه: 09128889048

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *