نصب درب ضد سرقت

فهرست مطالب : پنهان

 نصب درب ضد سرقت

معمولا نصب درب ضد سرقت کار راحتی نیست و نیاز به تجربه وتبحر خاصی در زمینه درب ضد سرقت دارد و شخص خود به راحتی و بدون داشتن ابزار های خاص برای نصب درب ضد سرقت نمی تواند یک درب ضد سرقت را نصب کند و به طور کلی این کار به یک شغل تبدیل شده و نصاب های درب ضد سرقت و درب ضد حریق باید قبل از اشتغال به این کار چند ماهی نزد سازمان فنی حرفه ای دوره های لازم رادیده باشند و یا نزد یک استادکار ماهر تجربه لازم در ضمینه نصب درب ضد سرقت را کسب کرده باشد

فریم انتظار درب ضد سرقت

ابعاد فریم انتظار درب ضد سرقت باید 1 سانتیمتر بیشتر از ابعاد خود درب باشد به عنوان مثال اگر ابعاد پشت تا پشت درب ضد سرقت 105/210 باشد ابعاد فریم انتظار ان باید 106/211 باشد.

نکات مهم در مورد فریم انتظار درب ضد سرقت:

1- درب ضد سرقت از خارج ساختمان دارای یک بال 2 سانتیمتری است که این بال می تواند تا 5 سانتیمتر بیشتر نیز باشد پس از زاویه بیرونی و از سمت راه پله نباید اطراف درب ضد سرقت از مصالح ساختمانی استفاده کرد و فریم انتظار از قسمت بیرونی باید هم باد لایه خارجی دیوار نصب شود یعنی فریم انتظار باید هم باد سنگ راه پله باشد و اطراف آن نیز به اندازه بال بیرونی درب ضد سرقت فضای خالی باشد.

درب ضد سرقت

2- فریم انتظار درب ضد سرقت باید هم سطح کف تراز ساختمان نصب شود به صورتی که کف تمام شده ساختمان با کف پاخور فریم انتظار هم سطح باشد و هیچ اختلاف سطحی نداشته باشند.

3- فریم انتظار درب ضد سرقت باید از هر جهت شاقول و تراز نصب شود تا درب ضد سرقت که روی ان نصب می شود مشگلی از بابت تراز بودن و شاقول بودن نداشته باشد.

4- فریم انتظار درب ضد سرقت باید کاملا با مواد ضد زنگ پوشانده شود تا از زنگ زدگی ان جلوگیری به عمل آید.

ابعاد درب ضد سرقت

 درب ضد سرقت را در هر ابعادی می توانید بسازید، ولی ابعاد استاندارد درب ضد سرقت 105/210 می باشد.

فقط باید این نکته را مد نظر داشت که ابعاد درب ضد سرقت تک لنگه یک محدودیت دارد که به دلیل وجود سازه فلزی داخل درب ضد سرقت نمی توان عرض آن را بیشتر از یک مقداری (یعنی یک متر و پانزده سانت ) باشد.

به دلیل اینکه درب ضد سرقت در این حدود ابعاد حدودا یک متر بازشو خواهد داشت و فضای زیادی از مکان نصب شده را از بین می برد.

ضمن اینکه عرض زیاد در ابعاد درب ضد سرقت باعث شده درب سنگین شده وچون تا یک حدودی می توان درب ضد سرقت را سنگین کرد( به دلیل محدودیت در بزرگ کردن لولا های درب ضد سرقت! ).

پس ابعاد درب ضد سرقت در تک لنگه محدودیت دارد ولی در درب ضد سرقت دو لنگه و درب ضد سرقت سه لنگه میتوان ابعاد درب ضد سرقت را با اضافه کردن لته های در ضد سرقت به هر ابعادی ساخت و محدودیتی ندارد.

درب ضد سرقت

نصب درب ضد سرقت بدون تخریب

نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره داشت این است که درب ضد سرقت باید ضد سرقت نیز نصب شود در غیر این صورت هر چقدر هم از استحکام خوبی بر خوردار باشد باز هم قابلیت بازدارندگی نخواهد داشت.

پس باید در نصب درب ضد سرقت دقت لازم انجام گیرد حال بعضی از کمپانی ها از این نیاز مشتری سواستفاده کرده (به دلیل اینکه اکثر مشتریان درب ضد سرقت تقاضا دارند برای کمتر به زحمت افتان خودشان نصب بدون تخریب انجام پذیرد) و تبلیغات گمراه کننده ای را انجام داده و نیاز مشتری رو به سمت مقاصد مالی خود پیش می برند حال باید در اینجا به نکاتی اشاره کنیم که یک نصب بدون تخریب درب ضد سرقت نیازمند آن می باشد:

 اول اینکه

درب ضد سرقت باید اندازه استانداردی داشته باشد تا بتوان حداقل بازشوی استاندارد مورد نیاز برای انتقال اسباب و اساسیه به منزل را داشته باشد و این حد اقل باید برای درب ضد سرقت 85 سانتیمتر باشد و ما پیشنهاد میکنیم 90 سانتیمتر باشد که در این صورت درب ضد سرقت باید پشت در پشت حداقل 105 سانتیمتر باشد واین فضا باید در داخل چهار چوب درب قبلی جا بگیرد!

دوم اینکه

باید چهار چوب درب قبلی با چهار چوب فعلی درب ضد سرقت متناسب باشد در غیر این صورت چهارچوب درب ضد سرقت از چهار چوب درب قبلی بیرون زده پس بهترین عرض درب ضد سرقت برای این کار عرض 14 یا درب ضد سرقت با کفی 14 یعنی در ضد سرقتی که عرض چهار چوب ان 14 سانتیمتر می باشد.

به دلیل اینکه اکثر درب های قدیمی با کفی 12 نصب شده اند پس بهترین اندازه برای درب ضد سرقت جایگزین درب ضدسرقت با کفی 14 می باشد که ضمن پوشش چهار چوب قبلی فضای بیشتری ایجاد می کند.

و در آخر اینکه

نصاب درب ضد سرقت باید فضای لازم برای جوش کاری و محکم کردن درب به چهار چوب قبلی درب را داشته باشد در غیر این صورت فقط با گچ پر کردن فضای بین درب قبلی و درب ضد سرقت فعلی بی فایده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *